دکتر مهدی قیصری

متخصص پوست و مو


کاشت مو در دانشگاه

فوتوتراپی و کرایو تراپی

جراحی پوست در دانشگاه

خدمات لیزر در دانشگاه

خدمات زیبایی در دانشگاه

آنچه در مورد تزریق چربی بهتر است بدانیم-قسمت اول

اگر چه رواج تزریق چربی یک پیشرفت نسبتا جدید است، اما ایده تزریق چربی جدید نمی باشد. در سال ۱۸۹۳ اتوگرافت چربی آزاد برای پر کردن نواقص بافت نرم مورداستفاده قرار گرفت. استفاده از چربی شکمی خود فرد برای اصلاح نواقص ناحیه فک تحتانی و چانه اولین بار در سال ۱۹۰۹ گزارش گردید.

مواردکاربردپیونداتولوگ چربی:

اضافه کردن حجم و بازسازی اجزا مختلف بدن (لب، گونه، سینه، باسن) پر کردن نواحی فرو رفته و چین های عمقی صورت ناشی از افزایش سن (خط خنده،زیر چشم، خطوط کنار لب) درمان اسکار های فرورفته (مثلا محل فرورفتگی های جوش های قبلی و زخم های جراحی های قبلی و تصادفات ) جوان سازی (بهبود طرح صورت، کم کردن خطوط و چین و چروک های پوست بدلیل وجود سلول های بینادی موجود در بافت چربی) پر کردن عدم تقارن صورت ناشی از نواقص اکتسابی یا مادرزادی نظیر آتروفی همی فاسیال (نیمه صورت) برای پشت دست به منظور ایجاد ظاهری پرتر و جوان تر برای دست پر کردن فرورفتگی ها و ناصافی های ناشی از ساکشن قبلی

به یاد داشته باشیدتزریق چربی نمی تواندجلوی مراحل طبیعی پیری صورت را بگیرد و نیز باید به این نکته توجه داشته باشید که تزریق چربی باعث بهبود صد درصد چین و چروک پوست نمیشود.

مزاياي تزريق چربي نسبت به سايرروشها:
چربی تقریبا تمام مشخصات یکfiller ایده ال را دارا میباشد از جمله انکه:

چربی بهترین حجم دهنده و پر کننده صورت است و محتوي سلول هاي بنيادي است كه با ساختن كلاژن با عث جوان سازي صورت مي شود. تزریق چربی می تواند به میزان قابل توجهی چین و چروکها و سایر نواقص پوست را کاهش داده یا برطرف مینماید. همچنین تزریق چربی می تواند با ایجاد مجدد نمای خوشایند و دلپذیر، ظاهر جوانتری را برای فرد ایجاد کند. در میان تمام پرکننده های بافت زیر جلدی، چربی کم خطر ترین و مطمئن ترین است. وقتی چربی با سایر فیلرهای بافت نرم مقایسه می شود، عمده ترین مزیت آن این است از آنجاییکه از بدن خود فرد گرفته شده و دوباره به خود فرد تزریق می گردد،;با بدن کاملا سازگار است و احتمال واکنش آلرژیک وجود ندارد.
در مواردی که قرار باشد تزریقی در لایه های عمقی و یا حجمی بیشتر از ۱۰ سی سی انجام شود ، انتخاب اول تزریق چربی است. از مزایای دیگر چربی، وجود منبع کافی آن در اکثر افراد برای تزریق در نواحی مورد نیاز است.یعنی در حجم زیاد به راحتی و به آسانی در دسترس است.
ماندگاری طولانی که در مقایسه با سایر فیلر ها بیشتر است. در ضمن می توان مقداری از چربی را ذخیره سازی نمود که البته نتایج ذخیره سازی به خوبی نوع تازه نمی باشد. امکان تکرار وتصحیح کردن همواره فراهم است و کم عارضه میباشد. امکان تصحیح حجم تزریقی بصورت سه بعدی وجود دارد.
آدرس مطب :
تلفن : 55419005 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مقالاتبرنامه کاریصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگر